Reference účastníků lektorských kurzů

V prosinci 2019 jsem absolvovala lektorský kurz u Daniely Šmolíkové. Pro mě to byl opravdu naplňující víkend. Ve chvíli, kdy si myslíte, že už o nošení víte leccos, tak na kurzu zjistíte, že to tak opravdu není ;-). Nelituji ani na vteřinu rozhodnutí, že do toho půjdu, protože mě to moře informací, energie a pozitivní přístup posunul o velký kus dál. Moc se těším, až budu moct informace a zkušenosti předávat dál a Daniele mockrát děkuji, že jsem ji mohla poznat a i ostatní ženy z kurzu.
Markéta Klímová

Lektorský kurz, který jsem v říjnu 2019 absolvovala, mě upřímně nadchnul a tak nějak „nakopnul“. Školitelka Daniela je velice pozitivní člověk a své nadšení přenesla i do celého víkendového kurzu. Pro mě byla k mému překvapení velice přínosná praktická část. Považovala jsem se za pokročilou šátkařku, které nečiní problém uvázat téměř cokoli. Na kurzu jsem zjistila, že umět vázat a umět správně vysvětlit je dost velký rozdíl. U teoretické části kurzu oceňuji, že informace nám byly předány jasně, srozumitelně a nebylo jich až tak veliké kvantum.
Michaela

Kurz nošení dětí Trageschule Didymos je inspirativní kurz s propracovanou metodikou, jak nosit děti v šátku, která je předávána velmi příjemnou a pochopitelnou formou i pro člověka, který má s nošením méně zkušeností. Součástí kurzu jsou přehledně zpracované podpůrné materiály, se kterými je jedna radost pracovat a zažívat si do praxe všechny získané vědomosti. Děkuji Daniele za to, jak vše krásně uchopila a jak zasvěcuje nové lektorky/lektory do tajů a krásy nošení :-).
Martina Outlá

Lektorský kurz Trageschule Didymos byl pro mě velmi přínosný. Daniela je opravdu příjemná lektorka, která umí předat své zkušenosti s ohromnou lehkostí. Kurz mě moc bavil. Praktická a teoretická část se vhodně prolínaly, takže člověk příliš dlouho nevázal, ani příliš dlouho neseděl u teorie. Na spoustu věcí jsem měla možnost nahlédnout z jiného úhlu, což bylo hodně inspirující. Moc děkuji!
Veronika Navrátilová

Na jaře jsem absolvovala lektorský kurz Trageschule Didymos u Daniely Šmolíkové. Šátkové úvazy jsem znala, ale kurz mi doplnil znalosti tam, kde jsem měla mezery. Oceňuji připravenost lektorky i množství obdržených materiálů. I když se lektorství nakonec aktivně nevěnuji, rozhodně účasti nelituji a mohu ji doporučit všem, které láká své šátkování posunout na vyšší level :-).
Ali Ce

O tento kurz jsem Danielu uháněla asi 3 roky. Neustále mě varovala, že jako zkušená nosící poradkyně se nic nového zřejmě nedozvím. Opak byl pravdou.
Nejen, že jsem se dozvěděla mnoho nových věcí, ale také se mi propojily stávající informace i v rámci mezioborových znalostí (dula, masérka, laktační poradkyně). V rámci vázání jsem se konečně "zamilovala" i do jiných úvazů než je kříž s kapsou. Jako laktační poradkyně jsem velmi ocenila dvojitý kříž, klokánka a smyčku na bok.
Moc děkuji Daniele za skvělý víkend plný zajímavých informací, podnětů a fint na vázání úvazů. Rozhodně doporučuji i pro úplně začínající poradkyně i právě díky tomu, že se Daniela umí přizpůsobit svým studentkám co do obsahu a formy.
Dagmar Ludvíčková

Kurz u Daniely Šmolíkové mohu vřele doporučit i pro lektory/lektorky, které jsou si jisté v kramflecích. Pro mě osobně to byla skvělá supervize a brainstorming. Kurz je vedený aktivně a člověk se opravdu zapotí jak v teorii, tak v praxi. Je to kurz stavěný pro ty, kteří jsou si jistí, že nosí správně a pohodlně, ale zároveň už mají touhu předávat vědomosti dále.
Kurz vás provede jak jednotlivými úvazy, tak historií nošení dětí, vyvrátí vám pár panujících mýtů a celkově upevní vaše odhodlání pokračovat.
Monika Roubalová Světlíková