O nás

Při našich kurzech se můžete setkat s námi oběma se mnou jako lektorkou a školitelkou Trageschule DIDYMOS a s manželem, Milanem Šmolíkem, který kurzy pro Vás organizuje a zajišťuje a dodává tak všemu potřebné zázemí a stabilitu :-).

Lektorské kurzy nošení dětí Trageschule Didymos Daniela Šmolíková

Jmenuji se Daniela Šmolíková a nošení dětí se věnuji od roku 2005. Je to tedy už více než 10 let, co jsem v Německu složila závěrečné zkoušky a stala se ze mě první česká certifikovaná lektorka nošení dětí. O té doby jsem nasbírala mnoho zkušeností z poradenství nošení dětí, nastudovala spoustu materiálů a literatury (nejen) o nošení dětí, absolvovala řadu dalších kurzů a seminářů, pomohla spoustě rodičů na jejich nosící cestě a také mnoha lektorům nošení dětí s nestandardními případy, které ve své praxi řešili.

Po mých prvních kurzech vázání dětí v letech 2005-2006 jsem velmi rychle pochopila, že umět uvázat šátek není totéž, jako umět tuto schopnost efektivně zprostředkovat ostatním. Právě to bylo důvodem mého odhodlání absolvovat nějaký kurz pro lektory nošení dětí. U nás nic takového nebylo, takže mi nezbývalo než se poohlédnout za hranicemi.

Po certifikační zkoušce mi navíc došlo, že k plnohodnotné praxi lektorky nošení dětí nestačí jen jeden absolvovaný blok kurzů a závěrečná zkouška, ale že je potřeba doplnit si ještě velké množství dalších informací, které nebyly součástí kurzu a ani nebyly k dispozici v češtině, a především posbírat dostatečné množství zkušeností.

Jsem neskutečně vděčná a nadšená, že Vám teď mohu své know-how předávat v ucelené podobě dál. A že tedy Vy nebudete muset tolik hledat a tápat v zahraniční literatuře a na zahraničních webech.

Jsem moc ráda, že tyto kurzy mohu dělat pod hlavičkou firmy DIDYMOS, která v roce 1972 vrátila nošení dětí na náš evropský kontinent. Od té doby se každým dnem intenzivně věnuje spolupráci s odborníky a šíření myšlenky potřebnosti blízkého kontaktu a nošení dětí mezi další a další rodiče a vítá ve svém kruhu každého, kdo s ní tuto potřebu sdílí.

Na práci lektorky nošení dětí pod Trageschule DIDYMOS miluji naprostou svobodu při své práci a naopak velkou odbornou podporu a zázemí, kdykoliv je jich zapotřebí. Stejné benefity teď nabízím i já Vám, navíc v češtině a s ohledem na naše české potřeby a situaci :-).

Samozřejmostí je Vaše podpora i po absolvování lektorského kurzu, pro ty účely jsem pro Vás zřídila FB skupinu absolventů lektorských kurzů Trageschule DIDYMOS, ve které se můžete zeptat na cokoliv, co Vás aktuálně ve vaší praxi pálí nebo zajímá.

Jste-li stejný nadšenec do nošení dětí jako já a toužíte-li předávat toto nadšení profesionálním způsobem mezi další rodiče, nebo jste-li porodní asistentka, dula, fyzioterapeut/ka či jiný odborník, který se chce věnovat i tématu nošení dětí, jste na kurzu srdečně vítáni.

Moc se těším na Vaše případné dotazy a přihlášky :-). Jsem Vám kdykoliv k dispozici jak na telefonu, tak na e-mailu a najdete mě také na mých blogových stránkách www.danielasmolikova.cz.

Vaše

leden19_kurz_24.jpgleden19_kurz_19.jpg

Absolvované vzdělání

Duben 2019